IIR Business School рекомендует

Фільми, обов’язкові до перегляду на цих вихідних

Двобортні піджаки: стиль, строгість чи менш офіційний елемент образу?

Піджаки здавна вважалися винятково чоловічим елементом одягу. Це та деталь гардеробу, яка повинна підкреслювати найкращі якості постави чоловіка: широкі плечі, форму обличчя тощо.
Із часом мода вносила свої корективи у фасон, силует та колір. Нині двобортні піджаки витісняють занадту діловитістю однобортних.


Двобортні піджаки беруть свої витоки з англійських воєнних кітелів. На передній частині розташовані два ряди ґудзиків, кількість яких коливається від двох до чотирьох у кожному ряду. Сучасна мода диктує свої правила, що нижній ґудзик прийнято не застібати. Якщо чоловік хоче продемонструвати ширину своїх плечей, то допускається застібнути лише нижній ґудзик, а верхній — ні. Чоловіки високого статусу носять жакет повністю розcтібнутим.

У двобортних піджаках обов’язково є шліца (спеціальний розріз для свободи рухів), які знаходяться по боках виробу. Це одна з основних відмінностей фасонів однобортних та двобортних піджаків. Прорізна кишеня вважається більш строгою.

 

 

Як носити двобортний піджак?
1. Враховувати півень офіційності заходу. На ділову зустріч достатньо одягти брюки в тон піджака. При цьому сорочка має бути у світлих тонах (біла, біло-блакитна, світло-блакитна, блідо-рожева). Рукави сорочки має виглядати на 1,5-2 см з-під рукавів піджака.
2. Взуття має бути замшевим або шкіряним, до такого стилю підійдуть класичні моделі.
3. До повсякденного стилю двобортний піджак можна комбінувати з брюками іншої фактури і тканини (джинси, хлопок тощо).
4. Щоб грамотно підібрати гаму кольорів, брюки мають бути на тон чи два світлішими або навпаки. Приклади вдалого поєднання: синій піджак з більш світлими за кольором джинсами, чорний піджак з брюками вугільного чи свинцевого відтінку.

 

 

Винен у винному лікбезі!

«Антибіотики лікують людей, але щасливими їх може зробити лише вино» — Александр Флемінг, винахідник пеніциліну.

Розповідаємо легенди про вино і виноробство.
Показуємо класичні та незвичайні поєднання вин і їжі.

На думку вчених, Болгарія (Фракія) — одна з перших країн, яка спеціалізується на виноробстві, у якій почали виробляти даний напій більше ніж 4000 років тому!

Фракійська легенда розповідає нам свою історію появи вина. В одному селі блукав старий козел. Восени в його поведінці відбувалися дивні зміни: весело підстрибував, чіплявся до перехожих. У такому стані він був не тривалий час, а згодом знову ставав лінивим і повільним. За ним почали слідкувати мешканці села, після чого встановили причину його настрою: він блукав по виноградниках і доїдав розчавлених виноград. Як правило, ці грона переброджували певний час і перетворювалися на вино. Це й було причиною гарного настрою тварини.
Мешканці села згодом за таким принципом виготовляли вино.

Персидська легенда пропонує свій варіант виникнення вина.
Одного спекотного дня персидський цар Джамшид відпочивав у затінку і спостерігав за навчаннями своїх стрілків. Раптом побачив, як змія вхопила пташку і хотіла її з’їсти. Цар наказав вистрелити в рептилію і таким чином врятувати пернатого. Щоб віддячити своєму рятівнику, пташка принесла кілька зернят, які згодом проросли у виноградну лозу. Царя дуже подобався сік плодів, але одного разу йому принесли дещо кислий напій. Джамшид наказав віднести якнайдалі цю гидоту. Слуга так і зробили: сховали у поличку і забули про напій.
Кілька місяців потому улюблениця царя стала страждати від головного болю. Вона випадково натрапила на пляшечку із кислим виноградним соком і випила її вміст повністю, думаючи, що це отрута. Проте красуня не померла, а лише знепритомніла і проспала декілька днів, після чого їй стало набагато легше.
Згодом, коли цар і слуги дізналися, що це був той самий кислий виноградний сік, прозвали цей напій «царськими ліками».

Ірланді показали себе народом, який не лише вміє виготовляти, але й зберігати вино. Із цією метою вони вигадали міфічних створінь — клураканів, які відповідали за збереження вина у погребах. За легендою, вони не лише відлякували слуг, які хотіли вкрасти вино господарів, але й самі інколи не відмовлялися випити склянку-другу виноградного напою. Після цього міфічні істоти запрягали овець і влаштовували перегони на них.

Як правильно обрати бокал?

Класичні та незвичні поєднання:

 

Що таке бізнес план?

Розробка бізнес плану, бізнес план, маркетинговий план, складання бізнес плану, бізнес планування, правила складання бізнес плану – це основні питання з якими ми можемо зустрітися та розгубитися з чого саме все починати.

Бізнес план — короткий виклад на папері структури і суті бізнес-діяльності. Він відображає всі аспекти вашого бізнесу, що служить стартовою базою, які ваші основні цілі, активи і пасиви компанії, механізми отримання доходів, коли ви плануєте досягти поставлених цілей і т.д.

Бізнес план допомагає розпланувати послідовність бізнес кроків, необхідних для досягнення поставлених перед підприємством цілей.

 

 

 

 

 

 

 

Бізнес-план повинен:

Довести, що пропоновані послуга або продукт обов’язково знайдуть свого покупця, а також повинен висвітлити перспективи розвитку та встановити потенційну ємність ринку;
Визначити перспективи розвитку і отримання прибутку;
Відобразити ефективність діяльності компанії за складеним планом;
Виступати інструментом для залучення інвесторів і капітальних вкладень;
Бути універсальним засобом реалізації стратегічних цілей підприємства.

Види бізнес-плану:
Різні види бізнес-плану виділяють за такими ознаками:
Тип — в залежності від сфери діяльності, для якої розробляється проект — організаційний, технічний, соціальний, економічний або змішаний бізнес план;
Клас — за складом, предметної області та структурі бізнес-плану — моно проект, мульти- або мегапроект;
Масштаб — в залежності від розмірів проекту, кількості учасників і ступеня впливу на оточення — регіональний, галузевий, державний, національний і т.д .;
Тривалість — за термінами реалізації проекту — короткостроковий (менше трьох років), середньостроковий (на 3-5 років), довгостроковий (понад 5 років);
Складність — за ступенем складності технічної, фінансової або іншої складової проекту — простий, складний;
Вид — від характеру предметної області бізнес-плану — освітній, організаційний, науково-дослідний і ін.

Характер більшості бізнес планів, як правило, інвестиційних, а кількість необхідних інвестицій напряму залежатиме від перерахованих вище ознак (масштаб, складність проекту, терміни виконання та ін.).

Бізнес-план розробляють, як правило, для реалізації інноваційних, соціальних, економічних і організаційних видів проектів.

✏Інноваційний бізнес-план — це послідовність заходів, спрямованих на розробку нового продукту, маркетингові дослідження. Головна мета такого плану завжди чітко визначена, крім того намічені точні терміни реалізації проекту.
✏Організаційний план — спрямований на проведення реформ на підприємстві, впровадження нової системи управління та менеджменту, організацію та проведення форуму або конференції. Для таких проектів складно визначити якісні або кількісні параметри оцінки результатів.
✏Економічний — спрямований на побудову аудиторської системи, приватизацію підприємства, введення нової податкової системи.
✏Соціальний бізнес план — передбачає реформи у системі соціального забезпечення, соціального захисту, охорони здоров’я, ліквідацію наслідків соціальних потрясінь і природних катастроф.

 

Етапи побудови і структура бізнес-плану

Бізнес планування відображає основні сторони як комерційної, так і виробничої діяльності компанії, а також фінансові аспекти. Складання бізнес плану включає велику кількість етапів і заходів.

Бізнес план, як правило, включає в себе такі розділи як:

 1. ✏Резюме або оглядовий розділ
  Один з найбільш важливих розділів, що відображає коротку суть проекту. Резюме включає: опис цілей проекту, коротку характеристику компанії, короткий виклад ідей основних розділів плану, вказівка ​​сума необхідних інвестиційних вкладень, прогнозовану ефективність проекту, терміни реалізації, вказівка ​​номерів сертифікатів і патентів, економічні та юридичні параметри.
 1. ✏Опис компанії
  Розділ включає опис видів діяльності підприємства, стадію розвитку бізнесу, організаційно-правову форму, місію компанії. А також техніко-економічну характеристику компанії за останні 5 років, географію діяльності, показники конкурентоспроможності, головні конкурентні переваги фірми.
 1. ✏Опис послуги або продукту
  Характеристика продукції або переліку послуг компанії, особливості та можливості застосування продукції, конкурентні переваги продукту, ступінь новизни торговельної пропозиції, рівень готовності послуг або товарів до виходу на ринок.
 1. ✏Маркетинговий план
  Маркетинговий план має на увазі проведення аналізу ринку, опис поточної ситуації і сформувалися тенденцій. Опис впливу нового продукту на ринок і методів стимулювання збуту.Аналіз ринку має включати:
  Визначення рівня попиту на ринку і його потенційну ємність;
  Характеристику лідера ринку і інших конкурентних компаній, рівень конкуренції на ринку;
  Прогнозовані обсяги продажів;
  Опис стратегії маркетингу (рекламної активності, методів стимулювання збуту і просування продукту, політику ціноутворення і т.д.).Маркетингова стратегія в свою чергу включає:
  Сегментацію ринку;
  Політику встановлення цін;
  Стратегію охоплення ринку;
  Стратегію створення і виведення на ринок нових продуктів;
  Ресурсну стратегію компанії;
  Перелік методів просування і стратегічних заходів щодо розвитку підприємства.
 1. ✏Виробничий план
  Виробничий план, як правило, містить опис підходів до організації виробничого процесу, підрахунок кількості необхідної сировини і матеріалів, опис джерел і умов поставки. А також характеристики технологічних процесів, обладнання та потужності, вимог до трудових ресурсів.Виробничий план повинен містити план оновлення продукції, що випускається підприємством, план виробництва і реалізації продукту, план розвитку виробничої діяльності.
 1. ✏Графік виконання робіт
  Календарний план реалізації заходів і необхідних робіт в рамках проекту. Графік включає список основних етапів виконання проекту, встановлює тимчасові рамки для кожного етапу і визначає необхідність у фінансових ресурсах.

 

 1. ✏Організаційний план
  План управління підприємством включає:
  Характеристику головних учасників компанії (члени ради директорів, директор, партнери, інвестори, співробітники та ін.);
  Організаційну схему компанії, яка демонструвала б порядок зв’язків всередині компанії;
  Порядок підготовки і відбору кадрів, оплати праці працівникам підприємства;
  Систему мотивації персоналу;
  Програму реалізації стратегічного плану;
  Організацію контролю і обліку та ін.Правила складання бізнес-плану, бізнес план, маркетинговий план, складання бізнес плану, бізнес планування, правила складання бізнес плану
 1. ✏Фінансовий план
  Фінансовий план відображає у вартісному вираженні всі складові бізнес плану. Крім того, фінансовий план повинен включати:
  Прогнози обсягу продажів;
  Баланс грошових надходжень і витрат;
  Опис фінансового бюджету фірми;
  Операційний бюджет;
  Управління ризиками, паперами та страхуванням;
  Головні показники ефективності.
 1. ✏Оцінка ризиків
  Включає опис і оцінку можливих ризиків, з якими компанія може зіткнутися в процесі реалізації проекту, пропонувати способи мінімізації цих ризиків і можливих втрат. Даний розділ, як правило, містить перелік профілактичних заходів щодо усунення ризиків і програму зовнішнього страхування і самострахування.
 1. ✏Додаток
  Додаток містить документи, які доповнюють і підтверджують інформацію, представлену в бізнес-плані — це можуть бути результати маркетингових досліджень, зразки продукції, фотографії, висновки експертів, договору, гарантійні листи тощо

 

 

 

 

«Дорогу осилить той, хто йде!»

— каже нам Сергій Тумасов і впевнено крокує, з важким рюкзаком на плечах. Для того, щоб показати нам те, чого ми не бачили, поділитися частиною свого життя і своїх переживань.

Сергій Тумасов — це в першу чергу особистість, глибока і філософська, в другу — фотограф з душею художника і в третю — успішний бізнесмен. Як все це поєдналося в одній людині? Яким чином йому вдалося домогтися успіху в абсолютно різних сферах діяльності без шкоди для особистого життя? І хіба гроші не мета для багатьох?

Кожна його фраза викликає все нові і нові питання, підживлює інтерес. Він наповнює своєю позитивною енергією, вражає простотою і дивує глибиною своїх робіт. Це людина, яка ризикнув поставити своє хобі вище бізнесу, досяг на цьому поприщі успіху, отримавши міжнародні премії: Epson Pano Awards і International Loupe Awards. Улюблена справа — ось що приносить йому справжнє задоволення.


1. Ви очолювали великі українські та зарубіжні компанії, які працювали в області рітейлу і нерухомості, отримали ступінь МВА. Як Вам вдалося це залишити і присвятити себе мистецтву фотографії?

Якщо говорити «як?» З технічної точки зору, то дуже просто — залишив одне і почав інше. З точки зору психологічної, напевно, поступово відбувається трансформація особистості, свого роду рівень розвитку. Коли ти можеш залишити те, що ти напрацьовував роками і просто перейти в те, що тобі найбільше подобається. Не було такого моменту прийняття рішення: «Завтра я все кидаю, а післязавтра займаюся фотографією». Це було все поступово. Заняття фотографією тривали і в бізнес діяльності. Але якось поступово бізнес пішов на задній план (в цьому допомігла, звичайно, криза 2008 року). Ось так і сталося — органічно і просто.

 

2. Що дала Вам робота в сфері бізнесу?

Я мислю не як митець, не як художник, не як фотограф, який завжди займався фотографією, я мислю як бізнесмен. І мислю зовсім іншими категоріями. Саме тому я просуваю себе як бізнесмен, а не як людина мистецтва. Це кардинально інший підхід навіть до створення фотографій або предметів кінцевого продукту. Я мислю як бізнесмен, як піар-менеджер, як маркетолог. Це все об’єднується в одне ціле, і кожен раз ти будуєш якусь лінію просування своєї продукції. Хоча це має і негативну сторону як для людини мистецтва: іноді потрібно все-таки все залишити, про все забути і просто відмовитися від усього і креативити — я ось це придумав і буду ось це робити. Неважливо кому то воно сподобається чи ні.

3. У Вас були думки повернутися в сферу бізнесу?

Не можна сказати, що я остаточно залишив сферу бізнесу. Я постійно допомагаю і консультую своїх друзів і в фінансовому плані, і в нерухомості, і якісь дрібні проекти веду собі на втіху. До мене часто звертаються знайомі для розрахунку інвестиційних перспектив того чи іншого проекту. І я все це роблю не як роботу, а тому що мені це подобається.

 

4. Ви говорили, що «гроші-мета — це безвихідь». А яка мета може привести до успіху і внутрішньому задоволенню?

Гроші не можуть бути метою, тому що вони вас не наповнюють. Наповнюють вас якісь проекти, які ви завершили, добрі справи, які ви зробили, але і для цього потрібні гроші. Тому гроші — проміжна мета, вони тільки для того щоб завершити те, що ви задумали. Це може бути благодійність, будь-які проекти в нерухомості або виробництві. Все що завгодно. Гроші самі по собі — це мертвий вантаж. Вони створюють позитивну енергію (вони, можуть створювати і негативну енергію, це залежить від того, на що вони витрачаються). Але, тим не менше, рух грошей генерує енергію. Якщо гроші лежать ніякої енергії немає. Тому їх потрібно заробляти і як можна більше, для того щоб вкладати, в тому числі в себе, в саморозвиток — це найкраща інвестиція. Коли ви інвестієте в себе або в інші проекти, ви робите світ кращим. Ви створюєте свою ауру, ви створюєте позитивний потік енергії. Але є і ті, кому стає гірше — це погані люди, що стоять на шляху реалізації ваших позитивних проектів. Не можна ставити собі за мету — накопичення грошей. Це нерозумно.

5. Як ви готуєтеся до своїх експедицій? Ваша сім’я допомагає Вам збирати рюкзак?

Коли я готуюся до експедицій мені головне, щоб мене не відволікали. За 2 місяці вже в мій кабінет перестають заходити, бо там викладається все обладнання, всі речі. Все акуратно розкладено на полицях, на столі, на підлозі. Я аналізую, перевіряю десятки разів. Тому що кожен грам на рахунку. Брати не брати? Хоча в звичайний час все люблять «тусуватися» у мене в кабінеті. Так трапилось.

 

6. У свої експедиції ви не берете велику групу, найчастіше Ви подорожуєте сам. Чому?

Якщо я їду з командою, то швидше за все це як фото-тур, а для мене це робота. Тобто, я можу людям розповідати як знімати правильно і т.д., але в цьому момент я знімати не можу. Це інший спосіб експедиції. А ось в ті експедиції де я хочу зняти, я їду один. З багатьох причин. По-перше я в експедиціях практично нічого не їм і маю дуже жорсткий режим. Настільки жорсткий, що навіть не знаю людей, які це змогли б витримати. При такому режимі починається міжособистісне тертя, що згубно впливає на роботу. Самотність, як не дивно, допомагає більше перейнятися енергією природи. Можна навіть попросити щось у природи і вона тобі це дасть. Але для цього треба бути досить спустошеним, щоб цієї енергії було куди в тебе увійти. Саме для цього я застосовую голодування. Я випадково це спробував і побачив ефект. Тому я звів це в свій стандарт експедицій. Навіть коли я їздив з дочкою в дуже важку експедицію, я почав готувати її морально десь за 2 місяці. І все одно внутрішньо я відчуваю відповідальність. Тому один.


7. Як після експедиції Ви повертаєтеся до звичайного життя?

В експедиції я роблю пару тисяч фотографій, як правило, злитки, тобто те, що я потім показую на виставці — це 5,6 фотографій, заради яких, власне кажучи, я і їхав. Перші дні руки тремтять, хочеться подивитися на фото, вибрати краще, але буває, що можу все закинути і два- три тижні взагалі до них не торкатися. З точки зору розпорядку дня, я можу в той же вечір коли прилетів, дозволити собі розслабитися. А на наступний день все вже по повній програмі — тренування, робота, промоушени і т.д. Для мене робота це і є відпочинок.

 

8. Чи був момент, коли Ви відчували неймовірний страх?

Страх не відчував. Жодного разу такого не було. Буває коли я вже збираюся виїжджати в експедицію, за день або за два, відчуваю якесь хвилювання. Воно набігає, але коли я вже лечу в літаку, все проходить. Навіть в екстремальних ситуаціях не було страху. Іноді, після того, як додому приїжджаєш, згадуєш, що «там під лід провалився», «там з головою пішов під воду», «там зі скелі впав» і думаєш чим би це могло завершитися, тоді виникає якийсь пост синдром страху.


9. Ваші фотографії передають не лише гарну картинку, вони несуть в собі складні і цікаві історії, іноді якийсь драматизм. Можна сказати, що це репліка Вашому житті, Ваших історій?

Все-таки фотографія — це відображення мого внутрішнього світу. Може бути не в глобальному сенсі, а саме ті моменти, які я переживав останні пару місяців і переживаю в даний момент. Напевно, це знаходить відображення в фотографії. Безумовно, взаємозв’язок є, від неї нікуди не дінешся. Будь-який професійний фотограф відображає свій внутрішній світ через фотографію. Навіть те, як ви встановите фотоапарат — це вже відображення вашого внутрішнього світу.
10. У Ваших роботах глядач також може побачити свій внутрішній світ. Це і є справжнє покликання Ваших робіт — бути для кожної людини?

Зазвичай я кажу: «Фотограф фотографує свій внутрішній світ, а глядач бачить свій внутрішній світ.» Тому, коли я починав виставкову діяльність, для мене було повною несподіванкою, коли люди приходять і у всіх різна думка, для декого одна улюблена картина, а для когось інша. Кожен бачить щось своє в певній фотографії. І крізь призму свого досвіду, своїх знань, своєї психології він сприймає цю фотографію. Вона лягає на його енергетику, ауру. Виходить пазл: енергія людини і картина. Пазл вибудовується і складається завершена картинка світу для цієї людини. Він, таким чином, отримує відсутню йому енергію і знаходить гармонію.

 

11. Що Вас підбадьорює жити в хвилини, коли опускаються руки?

Наша енергія, в тому числі психологічна, вона має свої піки свої провали. Бувають провали, коли хочеться все кинути, не займатися, тому що, наприклад, не продається або щось не виходить. Тоді можна просто відкласти всі, перечекати, піти позайматися спортом (власне спортом я постійно займаюся). Коли ти дочекаєшься цього моменту, коли виліз з цієї потенційної ями ти готовий до нових звершень.

 

12. Ви завжди на вершині світу, Ви досить сміливий і багатогранна людина. Як Вам вдається «не потонути» і бути прикладом для багатьох людей, в тому числі і молодого покоління?

Я просто роблю те, що мені подобається. Розумієте? Але тут є ще один аспект, і він знову з бізнесу. Якщо ти займаєшся своєю справою, всі навколо повинні знати, чим ти займаєшся. І тому у тебе повинен бути комерційний успіх. Я роблю те, що мені подобається і намагаюся розповідати про це оточуючим, показувати людям. Так і виходить: хтось побачив десь про мене статтю і вирішив сходити на мою виставку.

 

13. Що значить для Вас словосполучення «улюблена справа»?

Напевно, коли не просто «подобається», а коли відчуваєш внутрішній підйом. Коли ти це робиш і уявляєш результати своєї роботи, і людям подобається. І ось це, напевно, і є улюблена справа. Я думаю, що я займаюся улюбленою справою. Крім того, що я весь час отримую нові враження, я бачу нові країни, нові красиві місця, і я даю можливість вам на це подивитися. Тобто, подивитися через призму свого погляду.

 

14. Яка країна подарувала Вам незрівнянні емоції?

Америка мені подобається. Тому що ця країна найбільш багата на пейзажі, причому у них настільки висока щільність знаходження, що просто приголомшує. У Чилі, Перу не менше красиві пейзажі, але вони розкидані. Непал дуже подобається, але він має свій нюанс. За Непалу ви можете тільки пройти пішки, пейзаж змінюється дуже повільно. Є стежка, по якій я ходив уже багато разів, і я буквально знаю, що буде за черговим поворотом. І вже мало несподіванок. А в фотографії, в тому числі і в пейзажі, важлива несподіванка, незвичність.
Я намагаюся шукати такі пейзажі, які рідко люди бачать. Я навіть фотографую ті пейзажі, де проходять дуже багато людей, але я намагаюся їх зняти так, щоб люди абсолютно по-іншому на це подивилися. Але вищий шик, коли на фотографії, яка була знята в місці, де проходять в день сотні людей і навіть глядач, який там був, запитує: «А де це?». Ось це і є почекати, по-іншому зняти, різні режими застосувати, щось задумати і показати незвичайність цього місця.

 

15. Чи може мистецтво в Україні стати хорошою інвестицією?

Може. Але це дуже системні підходи, причому це інвестиція, від якої ефект важко визначити. Тому у нас ніхто і не вкладає. І в світі зараз мистецтво переживає не найкращі часи, в тому числі і фотографія. Тому все це досить примарно. Хоча це може бути. Наприклад, зараз в світі відчувається якийсь інтерес до українського мистецтва, в зв’язку з сьогоднішніми подіями. Ось цю хвилю можна було як то приборкати і підтримати. Створити якийсь імідж українського мистецтва.

 

 

КРИЗА — ЧАС ВИГІДНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В СУЧАСНЕ УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО


ЧОМУ МИСТЕЦТВО ЗАВЖДИ БУЛО ІНВЕСТИЦІЙНО ПРИВАБЛИВИМ?
Успішний бізнесмен подібний віртуозному шахматисту — вміння мислити «на кілька ходів вперед» завжди було запорукою фінансових перемог і основою формування могутніх «імперій». А подібне вміння базується не тільки на міркуваннях тактики — бажанні отримати якомога більше тут і зараз, а й на стратегічних принципах, які передбачають бачення довгострокової перспективи і орієнтованих на значне зростання власних дивідендів.

Історія — неймовірно корисна штука і може багато чому нас навчити, даючи слушні підказки. З початку ХХ століття ми стали свідками злетів і падінь гігантських промислових корпорацій, пов’язаних з швидко застаріваючими індустріальними галузями, які з неймовірною швидкістю вже в наш час витісняються новими інформаційними технологіями. При цьому з плином часу ціни на твори мистецтва тільки зростають і, як показує практика, далекоглядні бізнесмени, як в минулому, так і в сьогоденні, активно інвестують свої кошти в мистецтво, таким чином створюючи собі своєрідний «фон гарантування вкладів», оскільки ліквідність цих вкладень завжди дуже висока.

Абсолютно не випадково український фінансовий магнат Ігор Воронов, неймовірно вдало продавши найбільшу страхову компанію «Кредо-Класик» австрійським покупцям, зайнявся активними інвестиціями в твори мистецтва. На сьогоднішній день він є власником однієї з найбільш масштабних колекцій живопису і скульптури на території Східної Європи, а найдорожча скульптура в його колекціях авторства Альберто Джакометті оцінюється приблизно в $ 10 млн.

ЧОМУ ВИГІДНО ВКЛАДАТИ САМЕ В СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО?
Природно, скаже скептик, маючи значні кошти можна без зайвої обережності вкладати гроші в уже визнаних класиків, твори яких коштують чималі суми і, природно, доступні не кожному. Але саме початківець, або навчений досвідом стратег буде мислити зовсім іншими категоріями — так, як мислили свого часу Богдан Ханенко, Павло Третьяков або Савва Мамонтов, вкладаючи кошти в молодих, початківців художників, твори яких в недалекому майбутньому фантастично зростали в ціні, викликаючи « фурор »на найпрестижніших світових аукціонах.

Саме так мислять зараз і багато українських бізнесменів, інвестуючи капітал в сучасних українських художників, які з кожним роком все активніше підкорюють західні аукціони. І хоча аукціонна діяльність в незалежній Україні розвивається не так активно, як хотілося б, але навіть історія робіт, проданих в перше десятиліття незалежності, показує значну позитивну динаміку.

Так, наприклад, в 1996 році лідером першого аукціону сучасного українського живопису «L1» (Національний художній музей України, м Київ) став молодий київський художник Олексій Анд. Його робота «Фатальність» була продана за рекордні для 90-х років уже минулого століття $ 7 тис. Вже через 5 років цю роботу викуповує інший власник — цінитель майстерності і віртуозності художника — за $ 30 тис., Ціну, яка більше ніж у чотири рази перевищує розмір первинного продажу. Даний успіх був абсолютно невипадковим, оскільки вже дипломна робота Олексія Анда під назвою «Давня Русь» — монументальне полотно 2 м х 5 м — під час експонування в США (місто Чікаго, м.Нью-Йорк) в 1991 — 1994 роках була оцінена експертами в $ 150 тис. Саме ця значна сума стала приводом для шахраїв, які намагалися привласнити картину, скориставшись законодавчою плутаниною, пов’язаної з розпадом СРСР. Після п’ятирічних судових розглядів завдяки втручанню Інтерполу «Давня Русь» була повернута в Україну, де її одразу ж викупило керівництво Національного резервного банку.

ХТО З УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ СЬОГОДНІ «Б’Є РЕКОРДИ» ПРОДАЖІВ?

На сьогоднішній день все більш важливим фактором є участь художника в аукціонних продажах, оскільки саме завдяки їм відбувається фіксування вартості робіт. На пострадянському просторі до нинішнього часу «в тренді» зовсім інша практика — практика «прихованих» продажів, коли і ціна і покупець залишаються невідомими, що обумовлено наявністю значної кількості «тіньових» коштів, які їх власники не поспішають популяризувати. Художника така ситуація не завжди влаштовує, оскільки визнання в закордонному арт-просторі відбувається за дещо іншими правилами і вимагає документальної фіксації авторського фінансового успіху. Саме тому українські художники в останні десятиліття активно «прокладають шлях» на найбільш престижні західні аукціони, з кожним роком неухильно «піднімаючи планку» регулярних продажів.

Так, наприклад, в 2011 році на аукціоні Phillips картина Анатолія Криволапа «Кінь. Ніч »була продана за $ 79 тис., А вже в 2013 на тому ж аукціоні ціна його роботи« Кінь. Вечір» склала $ 186 тис. Сьогодні активно продаються в таких престижних аукціонних будинках як Sotheby’s, Phillips, MacDougall’s такі українські художники як Арсен Савадов, Олег Тістол, Олександр Ройтбурд, Василь Цаголов, Віктор Сидоренко, Олександр Клименко та багато інших.

Українські бізнесмени, своєчасно вклали кошти в твори мистецтва своїх сучасників, вже сьогодні мають значний відсоток збільшення власних активів, вартість яких з кожним роком значно зростає.

ЧОМУ САМЕ «КРИЗА» — ЧАС ВИГІДНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В МИСТЕЦТВО?
Існує поширена думка, що в «смутні» часи фінансових і соціальних потрясінь інвестиційна активність затихає. Природно, в якійсь мірі це так, проте в даній ситуації є багато «але» … Позиція мудрого стратега — використовувати кризу собі на благо, отримавши від обставин, що склалися максимум прибутку. Відносно мистецтва — для бізнесмена все просто. На відміну від «благополучних часів», художник стає набагато більш поступливими, охоче йдучи на поступки при наявності перспективи вигідних продажів. Це створює можливість неймовірно вигідного інвестування, яке вже через незначний проміжок часу перевершить бажані результати і принесе істотні дивіденди в «скарбничку» мудрого стратега.

Тому абсолютно не випадково, що саме в «смутні часи» створювалися величезні фінансові статки, виходили на авансцену історії сильні і харизматичні особистості, які, в тому числі, і завдяки мистецтву надовго залишалися в пам’яті своїх нащадків.

 


ЧОМУ ВИГІДНО ВКЛАДАТИ САМЕ В УКРАЇНСЬКЕ ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО?
На сьогоднішній день в українському арт-просторі склалася досить вигідна ситуація, яка створює безліч привабливих моментів, що стимулюють приплив інвестицій в мистецтво. На відміну від західноєвропейських художніх тенденцій, які вже з другої половини ХХ століття орієнтовані на концептуалізм, абстрактні форми і різні технічні інновації, українське образотворче мистецтво ще не втратило традицій академічного малюнка і живопису, що в поєднанні з віртуозними сучасними експериментами українських художників дають абсолютно приголомшливий результат. І не випадково в просторі вільного ринку завжди спостерігається наступна тенденція — чим більше ексклюзивним є товар, тим істотніше зростає його вартість. Саме цей принцип діє і в арт-сфері, і саме тому твори українських художників, що відрізняються своєю майстерністю, неординарністю, з’єднанням традиції і новації, будуть значно зростати в ціні і займати свою гідну нішу в історії світового образотворчого мистецтва.

 

Автор
Світлана Стоян

доктор філософських наук, арт-критик,
директор Арт-центру «Альтер Его»

 

5 міфів про напій справжніх чоловіків

Віскі — напій, який користується все більшим попитом по всьому світу і зокрема в Україні. При цьому, як і навколо багатьох харчових продуктів, навколо віскі багато міфів. Нижче ми розвіємо п’ять найпопулярніших міфів про цей напій.

Міф 1. Цей віскі роблять тільки в Шотландії.

Факт 1. Тільки в Шотландії роблять справжній скотч! І це логічно, адже ця назва напряму пов’язано з географічною приналежністю напою. Але віскі виробляють ще в ряді країн і багато досягли значних результатів.

Міф 2. Солод — особлива зернова культура.

Факт 2. Насправді солод не є зерновою культурою. Практично з будь-якого зерна можна зробити солод. Солод — це замочений на деякий час злак, який в сприятливому середовищі починає проростати. Для того, щоб зерно проросло, природа задумала, що складні (за структурою і для засвоєння молодим паростком) вуглеводи, наприклад, крохмаль, розпадуться до так званих швидких легко засвоюваних вуглеводів — цукрів. Саме ці цукри (мальтоза у випадку з ячменем, який використовується при виробництві віскі) надалі переброджуються в спирт. Слово «солод» походить від слов’янського «слад», солодкий. Тепер зрозуміло чому.

Міф 3. Односолодовий віскі завжди краще бленда.

Факт 3. Дійсно найчастіше для блендове віскі використовують менш ароматні і витримані спирти. Бленди найчастіше — напої широкого споживання. В цьому випадку бачимо протиріччя з ослабленим конкурентом віскі — коньяком. У коньяку стабільність, якість і багатогранність досягається шляхом купажування — змішування спиртів різних врожаїв або виробників в одній пляшці. У віскі ж навпаки кожен виробник прагне відшліфованою технологією щороку створювати спирти в своєму неповторному стилі.
Але разом з тим існують більш дорогі бленди віскі, які за своєю якістю і ароматикою перевершують найдешевші односолодові віскі. Але в цілому за одну і ту ж ціну краще брати односололовий віскі.

Міф 4. Шотландія — лідер по виробництву віскі.

Факт 4. Шотландія виробляє дійсно багато віскі. Але в цій частині Британії виробляють в більшій мірі вишуканий продукт, в той час як в Індії потрібно поїти цілих півтора мільярда людей, тому там випускають набагато більше (але менш якісного) віскі в абсолютних числах.

Міф 5. Віскі потрібно пити з льодом або віскі потрібно нагрівати в руці?

Факт 5. Відчепіться від віскі! Хороший віскі найкраще розкривається при кімнатній температурі.

TO READ LIST від 7 листопада 2017

1. БУДЬ лучшей версией себя. Как обычные люди становятся выдающимися

ТЕМА: ПСИХОЛОГИЯ
Автор: Дэн Вальдшмидт
Книга Дэна Вальдшмидта «БУДЬ лучшей версией себя. Как обычные люди становятся выдающимися» понравится всем без исключения читателям. Ведь каждый представитель современного общества, будучи полноценным его членом, мечтает выгодно выделяться на фоне остальных. Это дает массу преимуществ в виде поощрений руководства, уважения коллег, продвижения по службе. Работать над собой и постоянно учиться чему-нибудь полезному обязан каждый человек, желающий сделать свою жизнь более наполненной и осознанной.
ПОЛЕЗНОСТЬ: Книга поможет добиться своих целей. Результат не заставит себя долго ждать, если читатель будет следовать рекомендациям автора. Материал произведения изложен в виде красочных и наглядных примеров, а его содержимое воспринимается читателем легко. Это позволяет принимать информацию и в полной мере использовать ее себе во благо.

 

2. СПИН-продажи. Практическое руководство

ТЕМА: ПРОДАЖИ, МАРКЕТИНГ
Автор: Нил Рэкхем
Если вы занимаетесь большими продажами, Вы наверняка знакомы с моделью СПИН-продаж, снискавшей мировую славу. Это техника проведения встреч с потенциальным покупателем, основанная на самом масштабном исследовании больших продаж, проведенном компанией Huthwaite. Достаточно сказать, что добрая половина компаний из списка Fortune-500 обучает по этой программе своих продавцов, а книга основателя Huthwaite Нила Рекхэма «СПИН-продажи» стала мировым бестселлером.
ПОЛЕЗНОСТЬ: Как применить общие концепции к вашей практической ситуации? Кому задать насущный вопрос, если у вас, например, нет возможности посетить семинар? Рекхэм написал эту книгу именно для того, чтобы помочь превратить идеи СПИН в планы действий для вас, для вашего товара или услуги, которые вы продаете. Эта книга рассчитана на то, что вы будете не только читать ее, но и писать в ней. Подчеркивать что-то особо важное. Отвечать на вопросы. Выполнять упражнения. Что-то помечать после очередной встречи с покупателем.

 

TO WATCH LIST від 31 жовтня 2017

1. «Дякую Вам за куріння (Тут палять)», 2005

ТЕМА: ПЕРЕГОВОРИ,ПСИХОЛОГІЯ ВПЛИВУ, БІЗНЕС
Режисер: Джейсон Рейтман
Історія пробивного PR-агента крупної тютюнової компанії, основна робота якого протистояти активним антитютюновим настроям, що зароджуються в суспільстві і політикам, що намагаються ввести різні заборони і обмеження на торгівлю сигаретами. Він успішно проповідує нешкідливість куріння на телебаченні, здійснює PR-кампанії в пресі і займається просуванням образів курців в кіно. Кар’єра йде вгору, але в якийсь момент він починає замислюватися, в якому світлі він з’являється перед своєю сім’єю і своїм маленьким сином.

КОРИСНІСТЬ:Ви дізнаєтеся про дар переконання, уміння вибудовувати грамотну рекламну кампанію і просувати власний товар на складному ринку.

 

2. «Коко до Шанель», (2009)

ТЕМА:МОТИВАЦІЯ, БІЗНЕС
Режисер: Анн Фонтен
Екранізована біографія, що розповідає про легендарну особистість — дизайнерку Коко Шанель. Сюжет сфокусований на часі, коли вона ще не була знаменитою законодавицею мод, що одягла на жінку чоловічий костюм і маленьке чорне плаття, і звалася Габрієль Шанель.

КОРИСНІСТЬ: Переглянувши стрічку-розповідь про те, як цілеспрямована дівчина-сирота перетворилася на легендарного кутюр’є, що створила образ сучасної жінки і стала вічним символом успіху, свободи і стилю, Ви неодмінно повірите у свої сили. Адже необхідно лише вірити у свої сили та робити те, що любиш, аби доля усміхнулася Вам.

 

 

TO READ LIST від 25 жовтня 2017

1. «Коли грабувати банк та інші лайфхаки»

ТЕМА: ЕКОНОМІКА
Автори: Стівен Левітт, Стівен Дабнер
Це новий бестселер від авторів всесвітньо відомої «Фрикономіки», а також «Суперфрикономіки» і «Фрикомислення». У Левітта і Дабнера немає жодної нудної або нецікавої книги.
У книзі викладені погляди авторів на найрізноманітніші теми — від тероризму до покеру. Здатність поглянути на проблему з іншої точки зору частенько допомагає побачити все в іншому світлі і знайти краще рішення, яке і в голову не прийшло б при стандартному підході. Цьому автори і учать читачів, ділячись власним досвідом.

КОРИСНІСТЬ: Економісти з хуліганською легкістю розглядають проблеми світової економіки на найнесподіваніших і смішніших прикладах. Чому споживання креветок постійно росте? Чому жінки почувають себе нещасніше за чоловіків? Як заради фінансової вигоди пов’язати екологію і борделі? Яка насправді користь від імпортозаміщення? Чому ми піддаємося стадному почуттю? Про усе це автори пишуть коротко і підкупливо дружньо. Відмінна книга для любителів дивитися на проблеми з незвичайної точки зору!

 

2. «theUKRAINIANS: Історії успіху»

ТЕМА: САМОРОЗВИТОК І БІЗНЕС
Укладники: Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов, Інна Березніцька
У книгах зібрано 40 мотивуючих розмов, опублікованих на сайті theukrainians.org – онлайн-журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність. Героями книги стали успішні українці, не схильні поступатися власними принципами та цінностями, здатні перемагати у глобальному світі. Це проактивні інноватори, відповідальні громадяни й чесні люди, які реалізуючи власні ідеї й проекти змінюють Україну на краще.

КОРИСНІСТЬ: ДУже важливо аналізувати кар’єрний та життєвий шлях інших людей,для того, щоб вчитися на їх помилках, збирати лайфхаки та, перш за все, надихатися на творчі досягнення.

 

 

 

TO WATCH LIST від 16 жовтня 2017

1. «Джобс: Імперія спокуси», 2013

ТЕМА: БІЗНЕС, МОТИВАЦІЯ
Режисер: Джошуа Майкл Стерн
Фільм про людину, чиє ім’я стало легендою. Він вмів мислити настільки нестандартно, що його інновації мали шанс як отримати шалений успіх, так і з галасом провалитися. Один із співзасновників компанії Apple Стів Джобс (Ештон Кутчер) – далекоглядний мрійник та невдаха, творець та пропагандист. Його винаходи підкорили мільйони людей. Почавши з нуля, завдяки своєму колосальному таланту та геніальності він створив світову імперію спокуси. Він назавжди змінив світ, подарував йому ні на що не схожі персональні комп’ютери, мобільні телефони, музичні плеєри, електронні книги та інтернет-планшети. На екрані глядач побачить життя Джобса та його становлення – від норовливого дивакуватого хіппі до визнаного усім світом винахідника, прогресивного дизайнера та успішного бізнесмена.

КОРИСНІСТЬ: Історія життя Стіва Джобса вчить не здаватися та завжди вірити у краще. Вона стане прикладом подолання великих труднощів та життєвих негараздів, прийняття неочікуваних рішень, які потім змінять світ.

 

2. «Гленгаррі Глен Росс (Американці)», 1992

ТЕМА: ПЕРЕГОВОРИ
Режисер: Джеймс Фоулі
Дія відбувається в Чикаго. Головні герої — агенти з продажу нерухомості, що працюють в компанії Premier Properties. Для підвищення ефективності їх роботи центральний офіс надсилає до них Блейка — мотиваційного бізнес-тренера. Блейк обсипає співробітників образами за їх погану роботу, після чого обіцяє, що кращий з чотирьох агентів отримає в нагороду «Кадилак», другий після нього — набір кухонних ножів, а решта два будуть звільнені. Також Блейк демонструє п’ятсот, як він стверджує, першосортних нових «наведень» ( «лидів» — від слова leads) — карток з контактами клієнтів. Отримають ці дані тільки ті агенти, які зможуть закрити угоди, використавши старі контакти, наявні в агентстві.

КОРИСНІСТЬ: У фільмі герої тільки й роблять, що «продають» щось один одному, а отже можна спостерігати за різноманітними техніками, що застововуються головними героями. Особливо детально демонструється принцип AIDA.

 

 

TO READ LIST від 12 жовтня 2017

1. «Атлант розправив плечі»

ТЕМА: ЛЕКТОР РЕКОМЕНДУЄ
Автор: Айн Рейд
У книзі описано Сполучені Штати, коли провідні промисловці та бізнесмени відмовляються від спроб уряду використовувати їх працю задля «суспільного блага». Головна героїня, Даґні Таґарт, спостерігає занепад суспільства в той час як уряд поширює свою владу на всю промисловість, та найпродуктивніші представники суспільства під керівництвом невідомого Джона Ґолта поступово зникають. Ґолт описує страйк як спробу «зупинити мотор світу» вилученням «мізків», які рухають прогрес і продуктивність суспільства вгору; через цей страйк творчі «мізки» намагаються показати, що економіка та суспільство зруйнуються без мотиву отримання прибутку та зусиль раціональних і продуктивних представників.

КОРИСНІСТЬ: Читаючи книгу, Ви не тільки будете насолоджуватись поетичністю слова, сюжетними лініями світового бестселлеру, поєднанням фантастичного і реального, а й розглянути позитивні та негативні аспекти змішаної економіки, що часто порівнюється з «чистим» капіталізмом Сполучених Штатів 19-го століття (втраченою «золотою добою»). Вона вчить думати на кілька кроків вперед, прораховувати всі можливі варіанти і розуміти, які моменти можна використовувати для безпечного маневру, забражає «іншу сторону» бізнес-ідей.

2. «Искусство мыслить незаурядно»

ТЕМА: ПСИХОЛОГІЯ
Автор: Пол Слоан
У своїй книзі Пол Слоан призводить детальну інструкцію до дії в області мистецтва мислення, як формулювати сильні ідеї, думати нестандартно, і завдяки цьому стати успішним в бізнесі й кар’єрному рості. Книга допоможе відточити навички нешаблонного мислення, аналітичного підходу у вирішенні проблемних ситуацій, дієвої аргументації і впровадження ідей в життя. Автор рекомендує такі методики та набори вправ, які цілком прийнятні в щоденній практиці.

КОРИСНІСТЬ: У книзі детально описані та обгрунтовані техніки латерального й аналітичного мислення, пояснено вміння вирішувати проблеми й вигідні методи аргументації, зфокусовано увагу на поліпшенні пам’яті та реалізації Ваших ідей.

TO WATCH LIST від 4 жовтня 2017

1. «99 франків», 2007

ТЕМА: МАРКЕТИНГ, ПСИХОЛОГІЯ
Режисер: Ян Кунен
Екранізація одноіменного роману Фредеріка Бегбедера. фільм представляє сатиричний погляд на сучасний рекламний бізнес. У стрічці описано історію рекламного креативника Октава Паранго (Жан Дюжарден). Його вважають генієм, бо він займається рекламою у великому агентстві «Rosserys & Witchcraft» та здатен продати будь-яку ідею. Разом зі своїм арт-директором Шарлі (Жослін Ківрен) головний герой вигадує рекламні слогани, зачіпки, повноцінні ролики, які потім примушують людей купляти певний товар.
КОРИСНІСТЬ: Окрім захоплюючої романтичної лінії сюжету, Ви зможете спостерігати за реаліями маркетингу та рекламного бізнесу. У скандальній стрічці розкриваються справжні секрети та техніки, що застосовуються у даній сфері. Головний герой намагається струснути світ реклами інноваційними підходами, якими Ви можете скористуватись.

2.»Соціальна мережа», 2010

ТЕМА: БІЗНЕС, МОТИВАЦІЯ
Режисер: Девід Фінчер
Студент Гарвардського університету Марк Цукерберг не відрізнявся популярністю серед однокурсників і не підкорював жіночі серця, але легко знаходив спільну мову з технікою. Одного разу після невдалого побачення в барі, де його кинула дівчина, Марк зламав бази даних університету і за одну ніч створив сайт, який викликав справжній резонанс серед студентів і адміністрації Гарварду. Скандальна історія змусила двох братів близнюків, Тайлера і Кемерона Вінклвоссів, а також їх партнера по бізнесу Дівьї Нарендри, зацікавитися Цукербергом. Трійця планувала створити елітний сайт під ім’ям ConnectU для внутрішньоуніверситетське користування і перебувала в пошуках талановитого програміста, здатного реалізувати їх проект. Марк прийняв пропозицію, але вже незабаром розробив власну ідею, придумавши концепцію нового сайту, якою поділився з найкращим другом Едуардо. Соціальна мережа в його уявленні була відкрита не тільки студентам Гарварду, але і всім бажаючим — кожен користувач Інтернету міг розміщувати інформацію про себе на особистій сторінці і спілкуватися зі знайомими.
КОРИСНІСТЬ: Ще одна реальна історія успіху «випадкового мільйонера» стане прикладом того, як можливо досягнути неймовірних висот, роблячи те, що полюбляєш. Стрічку неодмінно варто дивитися тим, хто хоче просунути в мережі власний проект, але не впевнений у власних силах і можливостях. Ви дізнаєтеся, скільки коштував успіх «стартапера», і ціну, яку він за нього заплатив.

TO READ LIST від 27 вересня 2017

 

1. Книга «До біса все! Берись і роби!»

Тема: БІЗНЕС, СЕКРЕТИ УСПІХУ

Автор: Річард Бенсон
У своїй книзі Бренсон розповідає про те, як він добився свого успіху: став мільярдером, заснував величезний бренд Virgin, не зважаючи на те, що в дитинстві через дислексію він навіть не міг навчитися читати. Розповідаючи про те, що йому допомогло, а що завадило, автор наводить багато прикладів зі свого життя, які підтверджують його слова.

КОРИСНІСТЬ: Ця книга може стати вашим поштовхом для того, щоб зробити речі, які ви завжди боялися зробити, для того, щоб почати жити по-іншому, давши вам мотивацію і змусивши повірити в свої мрії. Легкі практичні поради Бенсона надихають на творчий процес, саморозвиток та розширення своїх горизонтів.

2. Книга «Як створити стильний текст? Пиши, скорочуй»

Тема: МАРКЕТИНГ, ТЕКСТИ
Автори: Максим Ільяхов та Людмила Саричева
Автори на конкретних прикладах показують, що таке добре і що таке погано в інформаційних, рекламних, журналістських та публіцистичних текстах. Як писати листи, на які будуть відповідати, і розсилки, від яких не будуть відписуватися. Як створювати дієві і не вульгарні рекламні оголошення. Як викладати думки коротко, ясно і переконливо: без мовного сміття, фальші і штампів.Ця книга обов’язкова для всіх, хто використовує тексти в своїх роботі.

КОРИСНІСТЬ: «Пиши, скорочуй…» допомагає опанувати практично будь-який різновид тексту: створення переконливих листів та розсилок, написання рекламних оголошень та супровідних листів тощо. Після прочитання цієї книги, Ваші повідомлення будуть привертати увагу та не залишать нікого небайдужим.

 

TO WATCH LIST від 19 вересня 2017

 

 

1. Серіал «Форс-мажори»

Тема: ДІЛОВІ ПЕРЕГОВОРИ, ПСИХОЛОГІЯ ВПЛИВУ
Автор: Аарон Корш
Режисери: Кевін Брей, Джон Скотт, Майкл Сміт.
Майк Росс, що володіє унікальним розумом та фотографічною пам’яттю, так і не зміг закінчити коледж, проте в своїх мріях бачив себе юристом. Одного разу, втікаючи від поліцейської облави після невдалої спроби продажі наркотичних речовин, він приховується в готелі, де видає з себе випускника Гарварда і проходить співбесіду у одного з найкращих коропоративних юристів Харві Спектра. Харві заробляє 1000 доларів в годину і шукає собі помічника. На фоні нудних кандидатів, Майк здався йому гідним варіантом, хоч і ризикованим. Так народився неординарний і успішний тандем юристів на Манхеттені.

КОРИСНІСТЬ: У серіалі детально розглядається норма поведінки під час ділових переговорів при нарастаючому тиску та впливі, як в середині самої фірми та при захисті інтересів клієнтів.

2. Фільм «Перемовник»

Тема: ДІЛОВІ ПЕРЕГОВОРИ
Режисер: Фелікс Гері Грей
Денні Ромен — один із найкращих перемовників у справах захоплення заручників у Чикаго. Проте його звинувачуються у вбивстві, і у Денні не залишається іншого вибору як з’ясувати правду. Тому він сам захоплює заручнииків і барикадується на 20 поверсі чикагзького хмарочосу, вимагаючи такого самого професійного, проте незнайомого перемовника.

КОРИСНІСТЬ: У картині глибоко розкрита тема переговорів, детально зображено переговорні тактики та методи, що засереджуються саме на психології людини. Кожний діалог може стати джерелом для аналізу нових методів впливу, що можуть бути застосован в реальному житті.

 

TO READ LIST від 14 вересня 2017

 

1. Книга «Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств»

Тема: ПСИХОЛОГІЯ ВПЛИВУ, БІЗНЕС
Автор: Кейт Феррацці
Нове — це добре забуте старе. І головна заповідь старого кар’єриста про зв’язки, які «вирішують усе», перетворилась на сучасний нетворкінг — мистецтво зав’язувати корисні знайомства для ефективного вирішення життєвих та бізнесових проблем. Ставитися до знайомств як до соціального капіталу, який поліпшить ваше життя, але найголовніше — будувати стосунки щирі, відверті та не боятися дати більше, ніж можеш отримати, — таке перше правило нетворкінгу. Як будувала свою політичну кар’єру Гілларі Клінтон та як Катерина Ґрехем зі звичайної домогосподарки перетворилась на успішного редактора Washington Post, як навчання на власних помилках зробило Авраама Лінкольна президентом, а величезне коло особистих контактів Вернона Джордана — найуспішнішим чорношкірим адвокатом Америки? Кейт Феррацці навчить спілкуватися, а спілкування — перетворити на успіх.

КОРИСНІСТЬ: Автор цієї книги, що зібрав у своїй записній книжці більше п’яти тисяч контактів сильних світу цього, ділиться секретами побудови широкої мережі взаємовигідних зв’язків у бізнесі і не тільки.Прочитавши книгу, ви засвоїте поради стосовно правильної поведінки, моделей спілкування та побудови сласного іміджу.

2. Книга «Кради, як митець»

Тема: ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК
Автор: Остін Клеон
Остін Клеон — відомий художник, дизайнер, письменник, — створив оригінальний, повний чудових ілюстрацій, прикладів та вправ путівник, що допоможе відкрити чи посилити художні якості вашого характеру. Стверджуючи, що ніщо в цьому світі не є оригінальним, він презентує творчий процес з нового боку, наголошуючи на необхідності «чесних» та «Вмілих» крадіжок.

КОРИСНІСТЬ: Прочитавши цю книгу, Ви зможете створювати власні шедеври, не наслідуючи інших, а переймаючи їх надбання, адаптуючи під себе. Переосмислення та аналіз чужих ідей є запорукою успішного старту.

 

TO WATCH LIST від 4 вересня 2017

Сьогодні ми раді презентувати новий проект «IIR BUSINESS SCHOOL рекомендує»! Щотижня на сторінках соціальних мереж та офіційній веб-сторінці бізнес-школи, ми будемо публікувати фільми, серіали або книги, які відповідають темам, інтересам та направленням IIR BUSINESS SCHOOL. Сподіваємося, Ви вподобаєте TO WATCH LIST та TO READ LIST, які ми підготували для Вас.

 

 

Пілотними картинами нашого проекту стали:

1. Фільм «Гра на пониження», 2015.

Тема: ФІНАНСИ

Режисер Адам Мак-Кей
Кінострічка, знята за мотивами однойменної книги Майкла Льюїса, охоплює події іпотечної фінансової кризи 2007-2008 років. Декілька фінансових аналітиків і співробітників хедж-фондів на Уолл-Стріт змогли передбачити розвиток подій кризи і зіграли на пониження курсу іпотечних облігацій, заробивши статок.
КОРИСНІСТЬ: У картині глибоко розкрита тема з правдоподібним викладом ринкових і економічних механізмів, які лежали в основі економічного колапсу.

2. Серіал «Картковий будинок»

Тема: ПСИХОЛОГІЯ ВПЛИВУ

Режисери: Девід Фінчер, Джеймс Фоулі, Джоел Шумахер, Чарльз МакДугалл, Карл Франклін, Аллен Култер, Джон Коулз та інші.
«Що є політика?» «Це – гра, у якій часто порушуються правила».
Френсіс Андервуд — амбітний конгресмен від демократів, «координатор фракції більшості у парламенті» Палати представників США. Після його допомоги у забезпеченні виборів президенту Геррету Уолкеру Андервуд дізнається від голови апарату Білого дому, що існуючі угоди про його призначення державним секретарем не будуть виконані. Розлючений зрадою Уолкера, Андервуд і його дружина активіст-еколог, починають затяжну політичну війну проти Уолкера.
КОРИСНІСТЬ: У серіалі детально показані способи маніпуляції, переконання людей, махінації на державному рівні. Події серіалу дуже близькі до реальності та відповідають актуальним питанням сьогодення.

Ми чекаємо на Ваші відгуки та коментарі, стосовно переглянутих фільмів та прочитаних книг!